Gulyás: újabb enyhítések, Pest megye a többi megyével azonos szabályok alá esik
A koronavírus-járvány miatt bevezetett intézkedések további enyhítését jelentette be a megyékre nézve a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön.
Gulyás Gergely online sajtótájékoztatón közölte, a Pest megyei koronavírus-fertőzöttségi adatok közelebb állnak a vidékiekhez, ezért Pest megyét mostantól a többi megyével tekinti egy egységnek a kormány.
Gulyás Gergely hangsúlyozta, az 1,5 méteres védőtávolságra és az arc eltakarására vonatkozó szabályokat fenntartják az egész országban.
A vidéki enyhítések között említtette, hogy a megyékben a vendéglátóhelyek belső zárt részében (különösen étteremben, kávézóban, cukrászdában, büfében, presszóban) a tartózkodás a jövőben megengedett; az ott dolgozók kötelesek maszkot viselni, erre kérik lehetőség szerint a vendégeket is, valamint a védőtávolság betartására.
Közölte, hétfőtől megnyitnak a szabad területen lévő vidéki játszóterek, parkok. A szállodák és a panziók a megyékben fogadhatnak vendégeket - mondta. Jelezte, a védőtávolság betartásáról a nap folyamán várhatóan megjelenő rendelet rendelkezik.
Gulyás Gergely azt mondta, a kormány lehetségesnek látja a koronavírus-járvány miatt bevezetett budapesti korlátozások enyhítését is.
Elmondta, a kormány azt kérte a főpolgármestertől és a kerületi polgármesterektől, hogy csütörtök délután 3 óráig nyilvánítsanak véleményét arról, milyen döntést hozzon a kormány. Ezt követően a kormány virológusokkal egyeztet, majd az operatív törzs dönt arról, milyen új szabályok lépjenek életbe a fővárosban - ismertette.
Hozzátette: sok fővárosi polgármester egyértelműen véleményt nyilvánított; Karácsony Gergely főpolgármester levelét megkapták és "túllépve annak sajátos stílusán", azt látják, a főpolgármesternek nincs határozott álláspontja. A döntés felelősségét a kormány vállalja - rögzítette.
Megjegyezte, Tarlós István volt főpolgármester esetében nehéz lett volna elképzelni, hogy egy eldöntendő kérdésnél ne nyilvánítson kellő egyértelműséggel véleményt.
Emlékeztetett arra, hogy a hatályos korlátozó szabályok vasárnap éjfélig hatályosak. Megjegyezte, az új szabályokat pénteken vagy legkésőbb szombaton mindenki megismerheti.
A kormány megállapította, hogy az elmúlt napokban csökkent a halálesetek, a megbetegedések és az aktív fertőzöttek száma. Ez annak köszönhető, hogy Magyarország polgárai betartották a védelmi intézkedéseket, korlátozásokat - mondta, külön köszönetet mondott a budapestieknek és a Pest megyeieknek.
Szerinte az élet visszaigazolta a 11 nappal ezelőtt a vidéki megyékre vonatkozó eltérő szabályozás bevezetését. A lazítások nem vezettek ahhoz, hogy a fertőzés tömegessé vált volna vidéken; a legtöbb fertőzött továbbra is Budapesten van - közölte.
Gulyás Gergely hangsúlyozta: boszorkányüldözés, koncepciós eljárás zajlik Magyarország ellen az Európai Parlamentben (EP).
Már előre megírták az ítéletet és még az igazságügyi miniszter beszédét is betiltották - emelte ki.
Példátlan, hogy miközben az EU soros elnökségét egy államtitkár képviseli, a magyar kormány tagjának nem adnak lehetőséget a megszólalásra - fogalmazott. Hozzátette: "ez a legrosszabb időket idézi", de még a kommunista koncepciós eljárásokban sem tekintettek el a vádlott védekezésének elmondástól.
Úgy vélte, ezek az eljárások csak arra jók, hogy az EU megítélését rontsák, a közös intézményekbe vetett bizalmat meggyengítsék "Ez az eljárás tűrhetetlen és elfogadhatatlan, sem a jogállamhoz, sem az EU alapvető értékeihez nincs köze" - jelentette ki.
A miniszter a német alkotmánybíróságnak az Európai Központi Bank kötvénykibocsátásával kapcsolatos döntéséről elmondta: rendkívül fontos alapelveket rögzítettek, ezeket Magyarország eddig is hangsúlyozta. A döntés nem a közép-európaiak győzelme Nyugat-Európa felett, valamennyi ország győztesnek érezheti magát - vélte. Hozzátette: az uniós jognak a magyar alkotmány szerint is meghatározott körben elsőbbsége van, de csak a közösen gyakorolt hatáskörökben.
Az Európai Bíróság csütörtök reggel megismert ítéletéről közölte: a két iráni és két afgán menedékkérő ügyében hozott döntés elkeserítő, az ítélet arra akarja kényszeríteni Magyarországot, hogy ne védje kerítéssel a magyar határt és engedje be a bevándorlókat. Amikor a fertőzésveszély miatt még az európai belső határokat is zárva tartják, "különösen fenyegető", hogy az Európai Bíróság úgy gondolja, a külső határok hatékony védelme és a menedékkérelmeknek a határokon kívüli elbírálása nem egyeztethető össze az uniós joggal - mondta. Hozzátette: ha ez valóban így van, akkor ennek Európát arra kell késztetnie, hogy a külső határvédelem szabályait engedje tagállami hatáskörbe vagy szigorúbb uniós normákat határozzon meg.
Kérdésre megjegyezte: a Bertelsmann Alapítvány tanulmányát nem érdemes komolyan venni.
Kitért rá: a kormány döntött az egyszer használatos műanyagok kereskedelmi forgalomban való betiltásáról, ezzel kapcsolatban van egy uniós elvárás, de méltányolható környezetvédelmi szempontok is állnak a döntés mögött.
Gulyás Gergely arról is beszélt, hogy a kormány világos döntést hozott a gépjárműadóval kapcsolatban, ez 34 milliárd forintot jelent az önkormányzatoknak, ami indokolt mértéke a hozzájárulásnak a járvány elleni védekezéshez, így inkább politikai felhangja van a támadásoknak.
Azt is elmondta, hogy a Bahart nyilvános pályázatot ír ki vitorlás kikötők üzemeltetésére 2021-től, a kikötők nem fognak az üzemeltető tulajdonába kerülni. Négy kikötőt bezárnak, mert rossz állapotban vannak és kihasználatlanok, ezeket nyílt árverésen értékesítik - közölte.
Június 1-től maximum kétszáz főig vidéken és Pest megyében megrendezhetők lesznek az esküvők - közölte Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.
Kifejtette: az esküvőkön, lagzikon a biztonsági előírásoknak megfelelően az asztalok közötti védőtávolságot be kell tartani.
Gulyás Gergely kérdésre elmondta: a kormány arról is döntött, hogy az ottalvást nem igénylő gyermektáborokat nyáron meg lehet tartani. A hónap végén a járványügyi helyzet ismeretében döntenek az ottalvós táborokról - jelezte.
A miniszter megerősítette június 2-ig nem lesz iskolai oktatás Magyarországon. Hozzátette: Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár azt jelezte: a tanév lezárásával akkor sem lesz gond, ha a diákoknak már nem kell visszatérniük júniusban az iskolákba.
Arról, hogy sok egészségügyi intézményben nem hordanának maszkot a szakdolgozók, illetve, hogy egyéb helyeken sem lenne elegendő védőfelszerelés, elmondta: ez az állítás nem felel meg a valóságnak. Nincs olyan kórház Magyarországon, ahol legalább tíznapos tartalék a védőfelszerelésből ne állna rendelkezésre. Minden kórház naponta 12 és 15 óra között bejelenti, hogy a készletek várhatóan milyen mértékben fogynak, és ennek megfelelően az Állami Egészségügyi Ellátó Központ szállítja a kórházaknak a védőfelszerelések utánpótlását.
Arra a kérdésre, hogy az elmúlt napokban személyes Facebook-oldalakra posztoltak miatt megy ki a rendőrség, és von eljárás alá embereket rémhírterjesztés miatt, közölte: rémhírterjesztés miatt több tucat eljárás van folyamatban, közveszéllyel fenyegetés miatt pedig 27 eljárás zajlik. Ezeket - két esetet leszámítva - senki semmilyen jogi váddal nem illette - mutatott rá. Kifejtette: ezek közül az egyik ügyben, ha a sajtóinformációk pontosak, akkor az ügyészség a rendőrségtől eltérően ítélte meg a cselekményt, és nem minősítette azt bűncselekménynek. Ilyen egy jogállamban előfordul, s ha bármely hatóság hibázik, főleg, ha csak néhány órára, de a személyes szabadság korlátozásával jár, akkor kártérítési felelősség áll fenn - rögzítette a miniszter. Hozzátette: a kormány kérése az a hatóságokhoz, hogy csak és kizárólag a legindokoltabb esetben éljenek ilyen eszközzel, ez az esetek túlnyomó többségében így is volt.
Az újabb betegellátási rendet, illetve a járványkórházak jövőjét firtató felvetésre megerősítette, Magyarországon és Európában nagyjából egyetértés van abban, hogy egy második hullám veszélye komoly. Kitért arra is, hogy a járvány levonulása "farkasfogszerű", azaz lehetnek néhány napig tartó emelkedések, ezért kulcsfontosságú, hogy az egészségügy kapacitása rugalmas legyen. A veszélyhelyzet végével is fenn kell tartani olyan szabályokat, amelyek a rugalmasságot, az azonnali intézkedés lehetőségét garantálják - fűzte hozzá.
Megjegyezte: most azt látják, hogy a járványban megbetegedettek száma jelentősen csökken, ezért - ha a folyamat fennmarad - az egészségügyben is visszafordulhatnak, és a szabaddá tett ágyak ismét felhasználhatóak hagyományos gyógyításra.
Arról, hogy Romániában a trianoni szerződés napjává nyilvánították június 4-ét, és a szerződést népszerűsítő rendezvényeket tartanának, elmondta: Kelemen Hunor RMDSZ-elnök minden szavával egyetért. Gulyás Gergely felidézte: a külhoni magyar politikus arról beszélt előző nap a román törvényhozásban, ha Románia egy erős állam lenne, akkor tudomásul venné, hogy mint államot gazdagítja, hogy vannak nemzetiségei, ezen belül van egy jelentős magyar nemzetiség. Ha egy állam gyenge, különösen, ha soviniszta és öncélúan nacionalista, akkor sor kerülhet ilyen törvények elfogadására.
Gulyás Gergely kiemelte: úgy gondolják, Romániának az ott élő magyarok is állampolgárai, ennek megfelelően olyan gesztusokat kell egy országnak tenni, ami nem elidegeníti a több mint egymilliós magyarságot, hanem ami a politikai nemzet részeként tekint rájuk. Ez Romániának most sem sikerült - állapította meg Gulyás Gergely.
Elmondta azt is, hogy elkészült a fővárosi trianoni emlékmű, az avatása nem június 4-én, hanem valószínűleg augusztus 20-án lesz a járványhelyzet miatt.
Gulyás Gergely kérdésre válaszolva közölte: azt remélik, hogy minél rövidebb ideig lesz szükség a veszélyhelyzet fenntartására, és ha nem változik meg alapvetően a helyzet, akkor június vége felé a rendkívüli veszélyhelyzeti felhatalmazást a kormány vissza tudja adni. De folyamatosan figyelemmel kell lenni a járványügyi helyzetre - figyelmeztetett.
Szólt arról is, hogy a veszélyhelyzet végéig indokolt az ingyenes parkolást fenntartani.
A Kúria gyöngyöspatai iskolaügyben hozott döntését Gulyás Gergely kérdésre válaszolva úgy értékelte: a jogerős bírósági döntések Magyarországon mindenkire nézve - így a gyöngyöspatai önkormányzatra és a kormányra nézve is - kötelezőek, így ha a bíróság valakit kártérítés fizetésére kötelez, akkor annak eleget kell tenni.
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az ítélet tartalmával nem értenek egyet, mert olyan igazságtalan döntésről van szó, ahol csak vesztesek vannak: vesztes a kisebbségi és többségi társadalom is.
Azok is vesztesek, aki nem oktatásban kapnak kompenzációt az őket ért sérelmek miatt, és azok is, akik joggal háborodnak fel, hogy olyan sérelemért lehet komoly kártérítést kapni, amelyeket a helybeliek nem éreznek valósnak - fogalmazott. Horváth László fideszes országgyűlési képviselő felvetésére utalva hozzátette: érdemes körülnézni Gyöngyöspatán és környékén, hogy nem uzsorások várják-e azt, hogy a cigány emberek ezt a pénzt megkapják. Szerinte felelőtlen helyzetet idéztek elő azok, akik ezt az eljárást megindították.
A miniszter indokoltnak nevezte, hogy az Országgyűlés ezzel kapcsolatban törvénymódosítást fogadjon el, amelyben rögzítenék, hogy ilyen esetekben a kártérítést természetben szolgáltassák, vagyis ha oktatásban ért sérelem valakit, akkor azt oktatással kell pótolni. Jelezte azt is: az iskolákban a rendet és a fegyelmet biztosítani kell, és ehhez kormány kész garanciákat adni - akár az iskolarendőrség megerősítésével - minden településen, ahol indokolt.
Karácsony Gergely főpolgármester Budapest Restart tervével kapcsolatban a miniszter annak a meggyőződésének adott hangot: azért született egy ilyen hosszú anyag, hogy ne kelljen világos és egyértelmű állásfoglalást tenni arról, hogy Budapesten a nyitást vagy a jelenlegi helyzet fenntartását támogatja a főpolgármester. Leszögezte: a kormány nem a felelősségen akar osztozkodni, hiszen a kormányzati felelősség világos, hanem a főpolgármester véleményét akarták megismerni.
Arra a kérdésre, hogy az önkormányzatok kaphatnak-e bértámogatást dolgozóik után, Gulyás Gergely azt mondta: az állam a korábbi intézménylátogatási szám szerint fizeti a normatívát, ami lehetőséget ad, hogy fizetést kaphassanak azok is, akik jelenleg nem működő intézményben - például bölcsődében, óvodában - dolgoznak.
A tárcavezető a gazdasági övezetekről szóló törvénymódosítást kérdésre válaszolva úgy értékelte: ez régi igazságtalanságot orvosol, ugyanakkor számtalan tévedés jelent meg ezzel kapcsolatban a sajtóban. Kiemelte: a jogszabály hatálya a már megvalósult beruházásokra nem, csak a bővülő, illetve a jövőbeli beruházásokra vonatkozik, a fővárost és megyei jogú városokat pedig nem érinti.
A módosítás azt teszi lehetővé, hogy az 5 milliárd forint feletti, kisebb településeken megvalósuló beruházások esetén az iparűzési adóbevételt több érintett település között lehessen elosztani - tette hozzá.
A Modern Városok Program folytatódására vonatkozó kérdésre Gulyás Gergely úgy válaszolt: a korábban tervezett beruházások zajlanak, és igyekeznek a programnak a jövő évi költségvetésben is a legszélesebb kereteket nyitni, de a folytatás attól függ, hogy milyen lesz a gazdaság teljesítménye.
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő kérdésre válaszolva beszámolt arról, hogy az ingyenes online informatikai képzésre már 15 ezren jelentkeztek, és aki 2 hónapos program végén sikeres záróvizsgát tesz, az 100 százalékos állami támogatású IT programokban folytathatja a tanulást.
Kérdésre válaszolva a miniszter beszélt arról, hogy március elején 2700-2800 lélegeztetőgép állt rendelkezésre az országban, jelenleg majdnem ötezer használható készülék van a kórházakban. A szám további néhány ezerrel nőni fog, amivel el tudják érni azt a 8500-9000-es készülékszámot, amely garanciát ad arra, hogy ha lesz egy második hulláma a járványnak, akkor Magyarország tud gondoskodni a járványban megbetegedettek egészségéről - mondta.
Az osztatlan közös tulajdonok megszüntetéséről szóló törvényjavaslatról azt mondta, a történelmi egyházak megkeresésére módosító indítványt nyújtanak be annak érdekében, hogy ha az ilyen területen sírok vannak, azok sértetlensége garantált legyen.
Egy másik kérdésre beszélt arról, hogy ugyan még hivatalos döntés nincs, de reményeik szerint meghosszabbítják az aláírásgyűjtést a nemzeti régiók ügyében.
Kitért arra, hogy a 2021-es költségvetést az idei három százalékos recesszióval tervezik.
hírek innen, onnan
Több száz hadifogoly tér haza – mégis két emberről beszél mindenki
Újabb nagyszabású fogolycsere zajlott az orosz–ukrán háborúban: a felek 200–200 katonát adtak át egymásnak. Eközben Magyarországon...
Betiltották Balatonfüred első számú nevezetességét
Balatonfüred világhírű nevezetessége, a Kossuth-forrás vize mostantól nem iható.
A hétvégi Ausztrál Nagydíjon ugrik először az F1 mezőnye az ismeretlenbe
A jelentős módosítások közül szemre a leglátványosabb az autók méretének megváltozása, a versenygépek ugyanis rövidebbek és...
Gryllus Dorka: "A gyerek azonnal megmutatja, ki vagy valójában"
Gryllus Dorka Tomaskó Bernadett vendégeként mesél a színészet belső útjáról, a jelenlét erejéről és arról, miért nem mindig a...
Gyilkossági ügybe keveredett Miller Dávid és Dobos Evelin
Ma minden kiderül a mozikban.
Megdöbbentő következményekkel járt a téli olimpia megcsalásos drámája
A téli olimpia egyik legfurcsább ügye alaposan megviselte a sportolót.
A Liverpool korábbi rekordigazolása ártatlannak vallotta magát a bíróság előtt
A korábbi angol válogatott támadó szabadlábon védekezhet.
Soha nem látott méreteket öltő menekülthullám indulhat el Európa felé
A nemzeti kormánynak a magyarok biztonsága az első.
Sokkoló részletek derültek ki az újfehértói gyilkosságról - videóval
A rendőrök a helyszínen elfogták.
Külföldön ragadt a népszerű magyar híresség a közel-keleti háború miatt
Külföldön ragad egy időre, nem tudja, mikor tud hazajönni.
Rügypattanás előtt: Ez az utolsó esélyed a hatékony védekezésre.
Hiába a téli fagy, a kártevők a hó alatt is túlélték. Az alábbiakból kiderül, mikor és milyen hatóanyagokkal (réz, kén, olaj)...
Elszabadult a pánik a háború miatt: vészesen ketyeg az óra, milliók ellátása került veszélybe
Az Öböl-államok a 2008-as globális élelmiszerválság óta nem látott élelmezésbiztonsági kihívással néznek szembe - írja a Reuters....
Sport
Döbbenet. Lemosta a Fradit saját szurkolói előtt a sportág Real Madridja
A Pro Recco alapos leckét adott a BL-címvédőjének.
A gól, amelynél a kapus azt hitte, hogy az ellenfél térfelén is kézzel érhet a labdához
A napokban volt az évfordulója az egyik legismertebb meg nem adott gólnak.
Vinícius meglepte Szoboszlait, aki jóban-rosszban kitart mellette
Barátság a Liverpool és a Real Madrid, egy ünnepelt magyar és egy ellentmondásos brazil futballista között
Dibusz visszatért, a „beépített” újpesti összeomlott a Fradi ellen + videó
A Ferencváros és az ETO egyike nem lehet kupagyőztes.
Kós Hubert keményen beleállhat a nyílt csatába Milák Kristóf ellen
Milák tavaly kikapott Kóstól, aki 100 és 200 pillangón is vállalhatja a harcot az Európa-bajnokságon.
Váratlanul sima vereséggel lett oda az FTC 2023 májusa óta tartó sorozata
Lassan három éve annak, hogy a legutóbb megesett ilyen a zöld-fehérekkel.
Videón, ahogy leüvöltötte a világsztárok fejét a Ferencváros sokkolt edzője
Az év edzője keresetlen szavakkal, ingerülten próbálta felrázni a játékosait.
Ennek örülhet a Liverpool: leckét kapott a Manchester United csodaedzője
Az Arsenal közben ismét nyert, a Manchester City pedig csak döntetlent játszott.
Leleplezte Dárdaiék módszereit az Újpest külföldi játékosa, aki eltávolodott a kaputól
Matija Ljujics szerint már érezhetőek a változások.
A Rüdiger által fejen térdelt Getafe-játékos: Meg is ölhetett volna, fordított helyzetben tíz meccsre eltiltottak volna
A sértett sem érti, miért úszta meg a súlyos szabálytalanságot a Real Madrid védője.
A Ferencváros öt góllal vett revansot a vasárnapi izgalmakért a kupában
A Kazincbarcika veresége ezúttal 30 percig sem volt kétséges...
Premier League: Potyagól döntött az Arsenal meccsén, miközben botlott a két manchesteri óriás - eredmények, videók
A listavezető Arsenal nyert, közvetlen üldözője, a Manchester City ugyanakkor döntetlent játszott az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szerdai játéknapján.
Bulvár
Kapitány István: vége az összeszerelő üzemek korszakának – 2 500 milliárd forint sorsa a tét
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
A régi autók tulajai pánikolnak: a kötelező új lámpát nekik is meg kell majd vásárolniuk?
Jönnek az új lámpák, amiket megszabott az Európai Unió, de a régi autók tulajai nem igazán tudják, hogy velük mi lesz.
Elsüllyedt egy anyahajó az Irán elleni háborúban
Az amerikai haderő közel-keleti parancsnoksága (Centcom) megerősítette a hajó elsüllyedését.
Fia barátjával szexelt a polgármester asszony a medencés partyn: börtön fenyegeti
A választási kampánya visszatekintve egy kész vicc volt. Újraválasztása előtt "biztonságos közösséget" ígért. És akkor jön ez...
Csúnyán elszámolta magát Izrael, brutális felvételek érkeztek az iráni utcákról, erre senki nem számított
Iránban egészen máshogyan reagáltak, mint gondolták.
Rossz hír Izraelnek a háborúban, ijesztő képek szivárogtak ki, gyengélkedik Amerika?
Az interneten is dúl az információháború.
Putyin váratlant húzott
Utasítást kap az orosz kormány, hogy a vállalatokkal együtt vizsgálja meg az európai piacról való azonnali kivonulás és az alternatív gázpiacokra való átállás kérdését – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz e
Brutális nyarunk lesz, ami következik a jéghideg tél után, az teljesen váratlan
Nem semmi, ami nyáron vár ránk majd Magyarországon.
Hűtheti a pezsgőt Orbán Viktor: jó híreket kapott Brüsszelből
Egy vacsorán húzták keresztül az Európai Bizottság Ukrajna gyorsított csatlakozásáról szövögetett terveit.
Brutális áremelkedés a kutakon péntektől: ennyivel nő a gázolaj és benzin ára
Rossz hír jött az autósoknak.
Hivatalos: Őt tartják a világ legjobb színészének, aki valaha élt a Földön
A nézők megválasztották a valaha élt 10 legjobb férfi színészt. Durva, hogy kik maradtak le a listáról!
Azonnal menj orvoshoz, ha észleled ezt magadon. Egyből végezz rákvizsgálatot
Sokan legyintenek a puffadásra, a rendszertelen székletürítésre vagy az állandó kimerültségre, mert könnyű ráfogni a stresszes hétköznapokra. Csakhogy ezek a panaszok a vastagbél daganatos folyamatait is jelezhetik,

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Lezárásokra, forgalomkorlátozásokra kell készülni ma és holnap Budapesten
- Óvjuk adatainkat úgy, mint a pénztárcánkat
- Két hétvégén is változik a vonatok közlekedési rendje


